Klasická masáž (jinak taky Švédská) má svoje kořeny v Číně v době 3000 let př.n.l. Odtud se přes Indii a Egypt dostala do starověkého Řecka. Bohužel ve středověku, tak jako mnoho jiného, upadla v Evropě v zapomnění.

V 19. století ji znovu oživil Švéd Per Ling. Výrazný rozvoj klasické masáže začal po druhé světové válce. Dnes je v západních kulturách považována za základní "klasickou" formu masáže.

Klasická masáž je zaměřená na práci s konkrétními svalovým skupinami. Velmi dobře odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu. Typickým příkladem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze. Dále bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním nebo prochlazením.

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

Dochází při ní ke zrychlení látkové výměny a vytlačení odpadních látek do žilního a mízního systému. Během masáže dochází k celkové regeneraci organismu a odstranění únavy.

Klasická regenerační masáž navozuje pocit lehkosti a volnosti těla - hlavně při masáži celého těla. Díky prokrvení a srovnání svalových skupin během masáže dochází i k uvolnění kloubů. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon.


Sun Studio | Fibichova 23, 612 00, Brno-Královo Pole | na mapě – zde | © sun-studio 2010
Provozní doba: po domluvě, IČO: 766 76 919 | Mobil: +420 603 281 054, E-mail: info@sunstudio.cz