je originální metoda (MUDr. Richarda Smíška, MUDr. Kateřiny Smíškové a Zuzany Smíškové) jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací.

V posledních letech převažuje sedavé způsob života, který porušuje vzpřímené držení těla. Mění se nároky na pohybový aparát člověka. Přibývá klidového statického zatížení chybí dostatek přirozeného pohybu. SM systém nabízí možnost,jak rychle doplnit přirozený pohyb, navrátit svalům ztracenou harmonii a funkci a vrátit postavu do vzpřímené pozice. Jedná se o výběr cviků ,jejichž hlavní funkcí je vytvořit svalový korzet. Není jedno jak a co cvičíme, ale důležitá je pozice těla, charakter cviku, síla, rychlost, délka a intenzita cvičení.

Ve většině cviků najdete tendenci páteř vyrovnat do střední linie a protáhnout ji směrem vzhůru.Nejdůležitější na cvičení je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby.

Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost. Vhodné pro léčbu - kyfóza, lordóza, skolióza, spondyiolýza, ischias, poškození meziobratlových plotének atd.

Sun Studio | Fibichova 23, 612 00, Brno-Královo Pole | na mapě – zde | © sun-studio 2010
Provozní doba: po domluvě, IČO: 766 76 919 | Mobil: +420 603 281 054, E-mail: info@sunstudio.cz